Pokaż wyniki

Ochrona słuchu

Ochrona słuchu jest zawsze konieczna podczas pracy w hałaśliwym otoczeniu. Od 80 dB (A) pracodawca musi oferować ochronę słuchu, a od 85 dB (A) jest obowiązkowa praca dla pracowników. Uszkodzenie słuchu w wyniku hałasu jest jedną z najczęstszych chorób zawodowych w Holandii. Można temu łatwo zapobiec, wybierając odpowiednią ochronę słuchu. Pod tym względem należy wziąć pod uwagę poprawne pochłanianie dźwięku i komfort noszenia. Jeśli pracownik stosuje ochronę słuchu, ponieważ nie czuje się dobrze z tym lub z jakiegokolwiek innego powodu, jego ryzyko dla zdrowia.

Czytaj więcej

W czym mogę pomóc?

Odkryj wszystkie ceny natychmiast i skorzystaj z przewagi.

Nie masz konta?
297 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
297 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Kiedy dźwięk jest szkodliwy?

Wartość graniczna (norma prawna) jest ustalona na 80 dB (A) przy ekspozycji przez 8 godzin dziennie. Na tym poziomie pracodawca musi zapewnić profesjonalną ochronę słuchu w miejscu pracy. Od 85 dB (A) hałas jest „szkodliwy”, a pracodawca musi podjąć środki techniczno-organizacyjne. Takie jak wyjaśnienie, że ochrona słuchu musi być noszona za pomocą piktogramów. Należy pamiętać, że zanieczyszczenie hałasem jest szkodliwe nie tylko dla słuchu.

Co to jest dB (A)?

dB (A) to jednostka, dzięki której można wyrazić siłę dźwięku na czułość ludzkiego ucha. Powód, dla którego dB (A) jest używany zamiast zwykłego decybela do pomiarów hałasu i obliczeń dźwięku, ma związek z wrażliwością naszych uszu. To nie jest to samo dla różnych częstotliwości dźwięku. Poniżej opisano maksymalny czas ekspozycji przy danym ciśnieniu akustycznym bez szkody dla użytkownika.

Maksymalny czas 8 godzin 4 godzin 48 minut 5 minut 30 sekund
Poziom hałasu (w dB (A)) 80 83 90 100 110

Jeśli okaże się, że poziom hałasu został przekroczony na podłodze roboczej, najlepszą metodą zapobiegania jest zaradzenie temu źródłu. Jeśli dźwięk nie może zostać obudowany lub poziom pozostaje zbyt wysoki, ochrona słuchu jest dobrym krokiem uzupełniającym.

Typ profesjonalnej ochrony słuchu

Zwiń zatyczki do uszu

Dla większości użytkowników podnoszone zatyczki do uszu wolno rozprężający się materiał piankowy idealny w połączeniu i zabezpieczeniu. Jeśli włożysz zatyczkę do ucha, pianka się rozszerzy. Zatyczka do ucha przybiera postać przewodu słuchowego i zapewnia bezpieczną ochronę.

Preformowane zatyczki do uszu

De preformowane zatyczki do uszu są wykonane z elastycznych materiałów i są wstępnie uformowane w taki sposób, aby pasowały do ​​większości kanałów ucha. Zazwyczaj preformowane zatyczki do uszu są dostarczane z jednym przewód aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich utraty. Zatyczki do uszu wielokrotnego użytku są wygodne, higieniczne iw większości przypadków tańsze.

Apaszki do uszu

Apaszki do uszu są przyjazne dla użytkownika, wygodne i bardzo wygodne. Aparat słuchowy można łatwo założyć i zdjąć, zawiesić na szyi i dlatego jest przydatny, jeśli nie jest noszony w sposób ciągły. Większość aparatów słuchowych ma nakładki na wymianę, dzięki czemu aparat słuchowy jest inwestycją świadomą kosztów.

Czapki douszne

Een Kaptur słuchowy składa się z dwóch sztywnych skorup z miękką plastikową poduszką, która opada na uszy i uszczelnia uszy, aby tłumić hałas otoczenia. Mufy nauszne są popularne, ponieważ są przyjazne dla użytkownika i mają wysoki komfort noszenia. Są one dostępne w wersjach z opaską i / lub szelkami, mocowaniem hełmu i są składane. Oznacza to, że ucho może pomieścić najczęstsze sytuacje. Nauszniki można podzielić na pasywne, elektroniczne i komunikacyjne nauszniki.

Otoplastyki

Otoplastyki to niestandardowe ochronniki słuchu. Każda otoplastyka jest wyjątkowa i specjalnie dostosowana do kanałów słuchowych. Zwróć uwagę, że co pięć lat kanał słuchowy zmienia się w związku z rozwojem uszu. W procesie produkcji zatyczek instalowany jest specjalny filtr. Zapewnia to wygładzenie całego szkodliwego hałasu i obniżenie poziomu dB (A) poniżej wartości granicznej 80 dB (A). Ze względu na optymalną ochronę i idealne dopasowanie, otoplastyka jest najbardziej skuteczną i wygodną ochroną słuchu.

Standardy

Wszystkie ŚOI z naszych profesjonalnych ochronników słuchu posiadają certyfikat CE zgodnie z europejskimi normami EN mającymi zastosowanie do danego zastosowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze standardy:

 • AND 352-1: 2002: Czapki douszne
 • AND 352-2: 2002: Zatyczki do uszu
 • AND 352-3: 2002: Nauszniki mocowane do przemysłowych hełmów ochronnych
 • AND 352-4: 2001: Zależne od poziomu nauszniki
 • AND 352-5: 2003: Aktywne redukujące hałas nauszniki
 • AND 352-6: 2003: Nauszniki z elektrycznym wejściem audio
 • PL 352-7: 2003: Zatyczki do uszu zależne od poziomu
 • AND 352-8: 2008: Nauszniki z muzyką
 • AND 458: 2016: Zalecenie dotyczące wyboru, użytkowania, konserwacji i konserwacji
 • AND 13819-1: 2003: Fizyczne metody testowania ochrony słuchu
 • AND 13819-2: 2002: Metody testowania akustycznego