Pokaż wyniki

Ochrona oczu i twarzy

Oczy należą do jednego z naszych najcenniejszych, ale także najbardziej wrażliwych zmysłów. Niestety, roczne wypadki oko z powodu trwałego uszkodzenia, na przykład utraty wzroku. A wypadek jest w małym kącie, może to być cząsteczka pyłu, ale również luźny materiał lub lasery, rozpryski kwasów lub innych płynów. Dlatego bardzo ważne jest noszenie ochrony oczu i twarzy.

Czytaj więcej

W czym mogę pomóc?

Odkryj wszystkie ceny natychmiast i skorzystaj z przewagi.

Nie masz konta?
157 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
157 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Niebezpieczeństwa dla oczu i twarzy w branży

Każda sytuacja wymaga innej ochrony oczu i twarzy, więc mamy inne okulary ochronne en osłony twarzy w naszym asortymencie. Największe zagrożenia dla oczu i twarzy w branży to:

 • Zagrożenia mechaniczne: małe i duże cząstki pyłu, wstrząsy;
 • Zagrożenia termiczne: gorące ciecze, stopiony metal, płomienie;
 • Zagrożenia chemiczne i biologiczne: rozpryski kwasów, rozpuszczalników, ługów, zakażona krew;
 • Zagrożenia radiacyjne: ultrafiolet, podczerwień, światło widzialne, laser;
 • Zagrożenia elektryczne: bezpośredni kontakt, łuk świetlny podczas zwarcia elektrycznego.

W pierwszej kolejności należy zawsze zwracać uwagę na środki, które zapewniają, że noszenie okularów ochronnych lub osłon twarzy nie jest konieczne. Jeśli nie jest to możliwe, czas ekspozycji należy zmniejszyć. W innych przypadkach muszą być dostępne okulary ochronne lub ochrona twarzy. Tutaj oferujemy wybór wielu różnych typów i modeli. Wszystkie nasze ochrony oczu i twarzy są zgodne z europejskimi normami EN, zobacz standardy tutaj. 

Trzy główne rodzaje ochrony oczu i twarzy

okulary

Okulary ochronne tylko chronią oczy i są odpowiednie tylko w przypadku niebezpieczeństwa, takiego jak (gruboziarnisty) kurz, żrące zrębki (wióry) i rozpryski cieczy, które nie są niebezpieczne dla skóry. Okulary ochronne wyglądają jak okulary na zwykłych szkłach, ale soczewki są wykonane ze szkła hartowanego lub specjalnego plastiku (poliwęglanu lub octanu), a rama wykonana jest z metalu lub tworzywa sztucznego. Nasza oferta zawiera różne okulary ochronne z różnymi ramkami dla każdego zastosowania. Ponadto są one dostępne w różnych rozmiarach, przeczytaj tutaj więcej o okularach ochronnych. Temperatura otoczenia i wymagana odporność na zarysowanie soczewek stanowi podstawę wyboru gogli ochronnych.

Okulary ochronne muszą być zgodne z normą europejską EN 166 i składać się z ramy lub ramy, w których, niezależnie od tego, czy są wymienne, znajduje się soczewka. Okulary ochronne mają soczewkę centralną lub dwie soczewki oraz różne opcje powlekania.

Okulary można podzielić na trzy główne główne typy:

Kolory soczewek

Nasze okulary ochronne są dostępne w różnych kolorach soczewek. W zależności od pracy należy sprawdzić, jakie soczewki kolorowe są potrzebne. Zobacz wszystko tutaj standardy.

Wewnątrz-na zewnątrz (I / O) Impact, UV i oślepiające światło Wózek widłowy, prace mechaniczne (wewnątrz / na zewnątrz) ORAZ 166 i EN 172
Kolor soczewki Ochrona przed Toepassingen Normy EN
Wyczyść komputer Wpływ i UV Praca mechaniczna (dobry widok) AND 166 i EN 169
Żółty (bursztynowy) Wpływ, UV i niebieskie światło Kontrola powierzchni, polowanie, praca mechaniczna AND 166 i EN 169
Oranje Wpływ, UV i niebieskie światło Kontrola powierzchni, leczenie medyczne, prace mechaniczne AND 166 i EN 169
Szary (dym) Oddziaływanie, zadrapania, promieniowanie UV, światło słoneczne i jasne promienie dzięki odbiciu szkodliwych promieni światła Prace zewnętrzne, praca mechaniczna w oślepiającym świetle, rekreacja (jazda na rowerze itp.) AND 166 i EN 172
Brąz Światło uderzeniowe, UV, światło widzialne i niebieskie Prace zewnętrzne, praca mechaniczna z oślepiającym światłem AND 166 i EN 172
Niebieski Wpływ, promieniowanie UV i jasne światło Prace zewnętrzne, wytwarzanie półprzewodników, druk offsetowy i równoważne środowisko przemysłowe o kolorze żółtym AND 166 i EN 172
Srebro, czerwono-niebieskie odbicie Oddziaływanie, zadrapania, promieniowanie UV, światło słoneczne i jasne promienie dzięki odbiciu szkodliwych promieni światła Prace zewnętrzne, praca mechaniczna w oślepiającym świetle, rekreacja (jazda na rowerze itp.) AND 166 i EN 172
Kolor spawania zielony lub szary Światło uderzeniowe, UV, widzialne i podczerwone Welding 1,7 = asystent spawacza 3,0 = lutowanie, cięcie 5,0 = autogenne spawanie, cięcie, 7,0 = autogenne spawanie, lutowanie, cięcie ognia AND 166 i EN 169

Okulary ochronne na siłę (okulary korekcyjne)

Dla każdego, kto potrzebuje korekty, standardowe okulary ochronne nie są wystarczające. Para okularów korekcyjnych z goglami ochronnymi często nie jest optymalna. Właśnie dlatego istnieje możliwość wzmocnienia okularów ochronnych. Istnieje wiele możliwości wytrzymałości, ale możliwe są również powłoki kolorystyczne i antyodblaskowe.

Osłony twarzy

W niektórych sytuacjach roboczych istnieje niebezpieczeństwo, że nie tylko w oczy, ale także w resztę twarzy mogą zostać uderzone, na przykład, latające kawałki metalu, kamienia, drewna lub rozpryski płynów, takich jak chemikalia i środki czyszczące. W takim przypadku okulary lub gogle ochronne nie zapewniają odpowiedniej ochrony i bezpieczniej jest używać osłony twarzy, ewentualnie w połączeniu z okularami ochronnymi, ponieważ chronią one całą twarz.

Hełmy spawalnicze i osłony spawalnicze

Podczas wszystkich prac spawalniczych istnieje ciągłe ryzyko dla spawacza i osób znajdujących się w jego bezpośrednim sąsiedztwie, takich jak pomocnik spawacza, koledzy i wszyscy znajdujący się w pobliżu miejsca spawania. Nosząc odpowiednią ochronę, proces spawania może przebiegać bez niebezpieczeństwa, jeśli spawacz jest świadomy różnych rodzajów zagrożeń i wszystkie części ciała są chronione. Wiele procesów spawania i cięcia uwalnia niebezpieczne promieniowanie świetlne. To promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone może powodować urazy oczu, takie jak oczy spawalnicze. Pomyśl o uszkodzeniu siatkówki i / lub rogówki. Urazom tym można zapobiec, zakładając odpowiednią ochronę.

Standardy

Wszystkie osobiste wyposażenie ochronne z grupy ochrony oczu i twarzy posiadają certyfikat CE zgodnie z obowiązującymi europejskimi normami EN. Poniżej znajduje się przegląd najważniejszych standardów:

 • AND 166: 2001: Podstawowe wymagania dotyczące ochrony oczu i twarzy.
 • AND 167: 2001: Opis wszystkich badań optycznych i metod badań.
 • AND 168: 2001: Opis wszystkich badań nieoptycznych i metod badań.
 • AND 169: 2002: Filtry do spawania i powiązane techniki. Czynniki transmisji i zalecane użycie.
 • AND 170: 2002: Filtry ultrafioletowe (UV). Czynniki transmisji i zalecane użycie.
 • AND 171: 2002: Filtry podczerwieni (IR). Czynniki transmisji i zalecane użycie.
 • AND 172: 1995 / A2: 2001: Filtry słoneczne do użytku przemysłowego.
 • AND 175: 1997: Środki do ochrony oczu i twarzy podczas spawania.
 • AND 207: 2010 / C1: 2002: Filtry i ochrona oczu przed promieniowaniem laserowym.
 • AND 208: 2010: Ochraniacze oczu do ustawiania pracy na laserach i systemach laserowych.
 • AND 379: 2003 / A1: 2009: Filtry spawalnicze o zmiennym współczynniku ochrony lub z dwoma współczynnikami ochrony.
 • AND 1731: 2006: Ochrona oczu i twarzy z plecionego drutu metalowego do zastosowań przemysłowych i nieprzemysłowych przed zagrożeniami mechanicznymi i / lub ciepłem.