Pokaż wyniki

Ochrona głowy

W ryzykownych środowiskach podczas pracy istnieje wysokie ryzyko urazu głowy. Dlatego ważne jest, aby nosić odpowiednią ochronę głowy. Często noszenie nakrycia głowy jest również obowiązkowe. Urazy głowy mogą być spowodowane spadającymi, spadającymi lub wyrzucanymi przedmiotami. Możesz uderzyć się w głowę, ale płyny i inne substancje mogą również spowodować obrażenia głowy. W wielu przypadkach noszenie ochrony głowy zapobiega poważnym urazom głowy i / lub mózgu. Noszenie nakrycia głowy nie zależy od wykonywanego zawodu, ale od zagrożeń w miejscu pracy.

Noszenie kasku jest obowiązkowe:

 • W miejscach, gdzie jest to oznaczone znakiem;
 • Miejsca o podwyższonym ryzyku uderzeń lub utknięcia w głowie;
 • Gdzie istnieje szansa na trafienie spadającymi i / lub latającymi przedmiotami.
Czytaj więcej

W czym mogę pomóc?

Odkryj wszystkie ceny natychmiast i skorzystaj z przewagi.

Nie masz konta?
254 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
254 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Standardy

Wszystkie środki ochrony indywidualnej objęte ochroną głowy są certyfikowane zgodnie z obowiązującymi europejskimi normami EN. Poniżej znajdziesz najważniejsze standardy:

 • AND 397: 2012 + A1: 2012: Przemysłowe hełmy ochronne
 • AND 14052: 2012 + A1: 2012: Hełmy przemysłowe o wysokim poziomie ochrony
 • AND 50365: 2012: Hełmy elektroizolacyjne do użytku w instalacjach niskonapięciowych
 • AND 443: 2008: Hełmy strażackie do użytku w budynkach i innych konstrukcjach
 • AND 12492: 2012: Sprzęt dla alpinistów; Hełmy dla alpinistów i wymogi bezpieczeństwa oraz metody badań.
 • AND 812: 2012: Przemysłowe czapki ochronne.

Rozróżniamy ochronę głowy w trzech głównych typach:

 • Przemysłowe hełmy ochronne
 • Kaski wspinaczkowe
 • Nakrycia głowy

Przemysłowe hełmy ochronne

Przemysłowe hełmy ochronne mają przede wszystkim chronić użytkownika przed spadającymi, spadającymi lub wyrzucanymi przedmiotami, a tym samym ograniczać urazy mózgu i innych urazów głowy. Hełm ochronny składa się ze skorupy hełmu, wizjera, wnętrza, amortyzującej wyściółkę na krawędziach oraz tylnej opaski i musi być wyposażony w możliwość regulacji. Kask ochronny musi być zgodny z europejską normą EN 397 „Przemysłowe hełmy ochronne” i posiadać znak CE. Przeczytaj więcej na ten temat w kategorii kaski ochronne.

Istnieje również możliwość personalizacji kasków. Drukowanie w wysokiej jakości nadaje kasku profesjonalny wygląd. Możliwe jest umieszczenie logo na prawie każdym miejscu skali.

Kaski wspinaczkowe

W niektórych pracach pracownik musi dużo patrzeć, na przykład podczas stosowania przemysłowych technik linowych. W takim przypadku zalecany jest kask wspinaczkowy. Kaski wspinaczkowe zapewniają ochronę przed wstrząsami zgodnie z europejskimi normami EN 397 i spełniają normę EN 12492.

Nakrycia głowy

Środek pokrywy głowy należy rozumieć jako oznaczający:

 • Czapki z daszkiem
 • Hairnets, wokkels itp.
 • Kaptury, czapki i czapki

Czapki z daszkiem

Czapka dziurkacza to lekko wykonana czapka, wyposażona w proste wnętrze. Osłona tylna chroni głowę tylko przed uderzeniami statycznych przedmiotów lub konstrukcji. Czapka z daszkiem, zwana także bumpcap, może być zaprojektowana jako lekka plastikowa skorupa o tym samym wnętrzu lub jako czapka baseballowa z kurzem na zewnątrz i wewnątrz plastikową skorupą bezpośrednio na głowie. Czapeczka nie zapewnia ochrony przed spadającymi przedmiotami lub innymi zagrożeniami. Dlatego nie nadają się do użycia jako kask ochronny. Rozległe wymagania dotyczące materiału i wykonania zderzaków podano w normie EN 812.

Hairnets i wokkels

Jednorazowe siatki do włosów i wiskery są przeznaczone nie tylko dla przemysłu spożywczego, ale również dla wypożyczalni, w których kilka osób nosi ten sam kask, na przykład w centrach kartingowych lub imprezach plenerowych. Również jednorazowe siateczki i wiskery nadają się do kuchni i restauracji. Poniżej jednorazowe możesz znaleźć różne siateczki i woklele.

Kaptury, czapki i czapki

Nasz asortyment zawiera różne kapturyczapki i czapki do różnych zastosowań.