Pokaż wyniki

Obuwie robocze

Potrzebujemy naszych stóp do naszego ruchu. Są również wyjątkowo narażone podczas wykonywania niebezpiecznych prac. Na przykład wypadek może zdarzyć się w małym kącie, na przykład w wyniku wejścia na ostry przedmiot, płyny chemiczne, gładkie powierzchnie lub uderzenie przedmiotu o stopę. Dlatego ważne jest, aby nosić ochraniacze na nogi i stopy. Wybór odpowiedniej ochrony stóp i nóg powinien opierać się na ryzyku związanym z określonymi warunkami pracy i czynnikami środowiskowymi.

Czytaj więcej

W czym mogę pomóc?

Odkryj wszystkie ceny natychmiast i skorzystaj z przewagi.

Nie masz konta?
712 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
712 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Obuwie robocze

Podstawa osoby zaczyna się od buta. Dobry but, który odciąża stawy, nie jest luksusem. Zwłaszcza w przypadku statycznego procesu pracy, który odbywa się na jednym metrze kwadratowym i gdzie pracownicy dużo obracają się wokół własnej osi. Może to powodować dolegliwości w dolnej części pleców, kolanach, a zwłaszcza w kostkach. Konieczne jest, aby pracownik nosił dobre obuwie robocze dla własnego dobrego samopoczucia i zdrowia. Nasze obuwie robocze dzielimy na różne główne rodzaje ochrony nóg i ochrony stóp:

Standaryzacja

Komfort odgrywa ważną rolę w obuwiu roboczym, użytkownik może nie zauważyć, że ma specjalną ochronę nóg lub ochronę stopy. Nawet jeśli jest noszony przez długi czas i w ekstremalnych warunkach, musi pozostać wygodny, ale przede wszystkim zapewniać odpowiednią ochronę. W zależności od rodzaju pracy i związanego z nią ryzyka należy określić rodzaj obuwia roboczego. Dlatego istnieją kody typu CE i normy europejskie (EN). W Europie normy EN ISO 20345: 2011 i EN ISO 203417: 2012 są stosowane głównie w obuwiu ochronnym. Normy te są podzielone na różne wymagania i mają osobny kod. Ten typ obuwia jest oznaczony kodem S (EN ISO 20345) z Safety lub kodem O (EN ISO 20347) z Occupational. Przeczytaj więcej o tych kodach poniżej obuwie ochronne en buty ochronne.

Poniżej znajduje się przegląd najważniejszych norm ochrony stóp i nóg:

 • EN ISO 20344: 2011: Metody testowania obuwia
 • EN ISO 20345: 2011: Obuwie ochronne
 • EN ISO 20346: 2014: Obuwie ochronne
 • EN ISO 20347: 2012: Obuwie robocze
 • AND 15090: 2012: Obuwie dla strażaków
 • AND 13832-1: 2006: Obuwie do ochrony przed chemikaliami - Część 1: Terminologia i metody badań
 • AND 13832-2: 2006: Obuwie do ochrony przed chemikaliami - Część 2: Wymagania dotyczące obuwia do ochrony przed chemikaliami w warunkach laboratoryjnych.
 • AND 13832-3: 2006: Obuwie do ochrony przed chemikaliami - Część 3: Wymagania dotyczące obuwia o wysokim poziomie ochrony przed chemikaliami w warunkach laboratoryjnych.
 • EN ISO 13287: 2012: Metoda badawcza do określenia odporności na poślizg.

Nos ochronny

Buty robocze powinny znajdować się przed stabilnym noskiem, który zapewnia ochronę przed mechanicznym uszkodzeniem przodostopia. Oznacza to, że przy uderzeniu 200 Joule nie może dojść do uszkodzenia przodostopia zgodnie z EN ISO 20345. W przypadku ochrony stopy zgodnie z normą EN 20346 obowiązuje wpływ 100 Joule. Oddziaływanie to odpowiada energii, która powoduje ostry obiekt 20 kilo, spadając z wysokości około 1 metrów. Osłona ochronna może również składać się z innych materiałów, o ile chroni przednią stopę zgodnie z normą.

Overneus

Zintegrowany nosek (znany również jako pełzający nosek) w konstrukcji zapewnia butowi dodatkową ochronę przed zużyciem skóry wokół nosa. Buty z czapką nadają się do zawodów, w których ktoś dużo klęka lub czołga się, np. Robotnik budowlany i glazurnik.

Podeszwa środkowa

Podeszwa środkowa jest częścią, która chroni stopę przed przeszkodami od dołu. Pomyśl o ostrych przedmiotach na podłodze, betonowym żelazku, które się pali i więcej. Najpierw podeszwy środkowe były wykonane głównie ze stali, ale obecnie istnieją również lżejsze, bardziej elastyczne alternatywy, takie jak kevlar i materiały ceramiczne. Stabilna lub plastikowa podeszwa środkowa chroni stopę przed przenikaniem ostrych przedmiotów na spodniej stronie buta roboczego. Podeszwa środkowa jest odporna na obciążenie punktowe co najmniej 1100 N. Plastikowa podeszwa środkowa jest mniej wrażliwa na temperatury i niewrażliwa na bramki wykrywające, natomiast w stalowej podeszwie środkowej właściwości antystatyczne podeszwy środkowej pozostają nienaruszone.

Podeszwa

Podeszwy są jednymi z najważniejszych części obuwia ochronnego i dlatego zostały opisane w normach EN. Takich jak powierzchnia profilu, głębokość profilu i grubość pomiędzy profilem a wytrzymałością olejową podeszwy są tutaj opisane. Ważne jest, aby wybrano właściwą podeszwę w zależności od powierzchni, na której wykonywana jest praca. Podeszwa jest wystarczająco zmęczona, aby mieć antypoślizgowość i pozwalać na naturalne chodzenie. Najbardziej popularne podeszwy to poliuretanowe podeszwy i podeszwy z kauczuku.

Poliuretan (PU)

Podeszwy PU są klejone lub natryskiwane. Natrysk jest najtrwalszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o przyczepność do obuwia ochronnego. Podeszwy z PU są odporne na temperaturę do ok. 100 ° C i mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. PU jest znany ze swojej elastyczności i jest idealny dla osób lubiących chodzić na elastycznych podeszwach. Podeszwy PU nadają się do lekkich i średnich prac przemysłowych.

TPU

Podeszwy z TPU (termoplastycznego poliuretanu) mają takie same właściwości jak podeszwy z PU, ale nie są odporne na ciepło, ale są wytrzymałe i bardzo wygodne jako podeszwa.

Kauczuk

Gumową podeszwę można również przykleić lub spryskać, ale natrysk jest zawsze trwalszy. Są odporne na ciepło do ponad 300 ° C. Ponadto są bardzo odporne na uszkodzenia ostrymi przedmiotami, benzyną, olejem i kwasami. Podeszwa zewnętrzna może być połączona z odporną na przebicie podeszwą środkową. Waga gumowej podeszwy zewnętrznej jest stosunkowo dużo wyższa w porównaniu do podeszwy PU. Każda marka ma własną nazwę dla różnych typów podeszew. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat konkretnej podeszwy, proszę KONTAKT z nas.

Ciężary

Twoje palce potrzebują wystarczającej swobody ruchów. Dopasowany i dopasowany but to absolutna podstawa zdrowego ciała. Szerokość to stosunek długości do szerokości stopy. Każda stopa ma zatem szerokość (szerokość) oprócz pewnej długości (rozmiaru). Obuwie ochronne, które jest zbyt wąskie, nie działa po zużyciu ze względu na stalowy nos. Zbyt wąskie pozostaje zbyt wąskie. Dlatego bardzo ważne jest, aby oferować różne szerokości obuwia ochronnego. Różne marki mają różne szerokości w swoim zasięgu. Jeśli but ma inną szerokość niż ta z butem.

Pomiary wielkości Emmy

Różne buty Emma są dostępne w różnych szerokościach. Emma działa w następujących szerokościach: D, XD i XXD. Pojedynczy but jest dostępny w wersji XL (49-53).

Pomiary wielkości Bata

Różne buty Bata są dostępne w różnych szerokościach. Bata pracuje w następujących szerokościach: W, XW i XXW.

wymiary szerokości uvex

Różne buty uvex są dostępne w różnych szerokościach. uvex działa w następujących szerokościach: 10, 11, 12 i 14.

Wykres wielkości Mondopoint

Mondopoint jest uniwersalnym i znormalizowanym systemem pomiarowym, który przyjmuje anatomiczny kształt stopy jako punkt wyjścia. Jak tylko użytkownicy znają ten system, zawsze mogą liczyć na idealnie dopasowany but i optymalny komfort noszenia. Poniżej znajduje się przegląd rozmiarów Mondopoint z odpowiednimi rozmiarami europejskimi i amerykańskimi.

Mondopoint 225 232 240 247 255 262 270
Francuskie rozmiary 36 37 38 39 40 41 42
UK 3 4 5 6 6,5 7 8
USA kobiety 5 6 7 7,5 8 9 10
Mężczyźni z USA 3 4 5 6 7 7,5 8
Mondopoint 277 285 292 300 307 315 322
Francuskie rozmiary 43 44 45 46 47 48 49
UK 9 9,5 10 11 12 13 14
USA kobiety - - - - - - -
Mężczyźni z USA 9 10 11 12 13 14 15