Pokaż wyniki

Osobiste wyposażenie ochronne

Uwaga: ze względu na wyjątkową sytuację NIE ma gwarancji dostawy osłon twarzy. Zajrzyj do działu - Produkty dla Corona - gdzie gwarantujemy dostawę.

Nasza witryna zawiera pełną gamę środków ochrony osobistej, od ochrony głowy po obuwie ochronne i produkty pokrewne. Aby szybko i łatwo znaleźć żądany produkt, nasze środki ochrony indywidualnej są podzielone na różne kategorie.

Czytaj więcej

W czym mogę pomóc?

Odkryj wszystkie ceny natychmiast i skorzystaj z przewagi.

Nie masz konta?
2374 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
2374 produkt (y)
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Czym są osobiste wyposażenie ochronne?

Nasze środki ochrony osobistej mają na celu pomóc osobom wykonującym zawód, w którym występuje ryzyko, pracować bezpiecznie i chronić najważniejsze części ciała. Aby pracownicy mogli bezpiecznie pracować, pracodawcy muszą bezpłatnie udostępniać środki ochrony indywidualnej. Ponadto pracodawcy muszą również zapewnić dobre informacje na temat użytkowania i konserwacji środków ochrony indywidualnej.

Środki ochrony osobistej stanowią dodatek do środków, które należy podjąć, aby zasadniczo ograniczyć ryzyko w miejscu pracy. Myśleć o:

 • Maszyny dobrze utrzymane;
 • Wymieniaj przestarzałe maszyny na czas;
 • Dokonaj rezerw technicznych;
 • Dostosuj metodę;
 • Znajdź inne alternatywy;

ŚOI

Jeśli te środki nie są wystarczające, musi być dostępny odpowiedni sprzęt ochrony osobistej. Pracodawca jest zobowiązany do zaoferowania tego bezpłatnie swoim pracownikom i musi wskazać, gdzie powinny one być używane. Można to zrobić na przykład za pomocą ostrzeżenia. Pracownicy są zobowiązani do używania środków ochrony indywidualnej oraz do przestrzegania informacji i instrukcji ŚOI.

Trzy kategorie

Środki ochrony indywidualnej można podzielić na trzy kategorie:

 • Osobiste wyposażenie ochronne przed niskim ryzykiem
  ŚOI należące do tej kategorii to produkty zapewniające ochronę bez narzędzi i wiedzy. Pomyśl o odzieży przeciwdeszczowej, okularach przeciwsłonecznych lub prostych rękawiczkach ogrodowych. Pomagają przy drobnych i powierzchownych urazach i posiadają certyfikat CE.
 • Osobiste wyposażenie ochronne przed średnim ryzykiem
  ŚOI tej kategorii posiadają certyfikat wydany przez kompetentną organizację. Produkty te muszą być zgodne z dyrektywami i przepisami opisanymi zgodnie z Dyrektywą WE 89/686 / EWG. ŚOI należące do tej kategorii to kaski i gogle ochronne.
 • Osobiste wyposażenie ochronne przed wysokim ryzykiem
  Obejmuje to bardziej złożone ŚOI, z dodatkowymi wymaganiami w porównaniu do ŚOI z drugiej kategorii. Środki zabezpieczające przed wysokim ryzykiem muszą być zgodne z uznanym systemem zapewnienia jakości WE i certyfikowane przez kompetentną organizację. ŚOI tej kategorii muszą być również obowiązkowo konserwowane, w przypadku których istnieje obowiązkowe szkolenie. Na przykład ŚOI należące do tej kategorii pas szelkowy, który chroni cię przed upadkiem z dużej wysokości.

Wszystkie nasze środki ochrony osobistej spełniają prawidłowe i dopasowane normy (EN). Są one opisane w odpowiedniej kategorii.